Dille & Kamille bestaat 40 jaar!

Dille-en-Kamille
Eind september 2014 viert één van mijn favo winkels Dille & Kamille haar 40-jarig bestaan. Al vanaf het eerste begin draait het bij dit eigenzinnige winkelbedrijf, met inmiddels 24 winkels in België en Nederland, om ‘natuurlijke eenvoud. Gedurende 40 weken, te beginnen op maandag 29 september, worden er – in de winkels, de webwinkel en via de social mediakanalen – allerlei activiteiten georganiseerd om het jubileum feestelijk te vieren.

Een terugblik naar 1974…

In een werfkelder aan een Utrechtse gracht opent Freek Kamerling de eerste Dille & Kamille, een winkelzonder opsmuk met een vrolijke en wonderlijke mix van spullen: manden vol wit porselein, markttafels met keukengerei, speelgoed en boeken, stoffen op rol, droogbloemen, kaarsen en meubels. Alles is gemaakt van natuurlijke materialen, plastic is uit den boze. Op houten schragen staan zelf getimmerde bakken met volkorenbloem en zilvervliesrijst. En heel veel thee en kruiden natuurlijk, vandaar die geurige naam! Dat was anders dan anders – Dille & Kamille bracht eenvoud, natuurlijkheid en gezelligheid terug in een tijd waarin veel winkels juist op elkaar gingen lijken. Een beetje tegendraads dus, maar wel vanuit een positieve instelling.

Sindsdien is er veel veranderd en toch ook weer niet. Nog steeds gaat Dille & Kamille uit van de overtuiging dat geluk in kleine dingen zit. In tijd nemen voor jezelf en je omgeving, in genieten van de natuur en van de dagelijkse dingen in de geborgenheid van je (t)huis. En dus ook in spullen die fijn zijn om te gebruiken en  zo je leven plezieriger maken. Handige basics en hebbedingen voor huis, tuin en keuken, mooi van vorm en liefst gemaakt van natuurlijke materialen – ‘natuurlijke eenvoud’ noemen ze dat.

Dille & Kamille bestaat 40 jaar – Feest!

“Sommige klanten komen al vanaf de beginjaren bij ons, nu nemen ze hun (klein)kinderen mee. En we verwelkomen ook nog steeds nieuwe Dille & Kamille-fans.” vertelt Hans Geels. “We willen onze verjaardag daarom graag met onze klanten vieren, en hen bedanken voor hun verbondenheid met ons bedrijf. In de week van 29 september t/m 5 oktober krijgt iedereen die iets bij ons koopt of bestelt, een uniek cadeautje. Tegelijkertijd start op Facebook een leuke wedstrijd waarmee klanten een originele Dille & Kamille-fiets kunnen winnen. Meedoen dus!

Dille-en-Kamille

I'm a Foodie: collectief over voeding & gezondheid

Welkom op I'm a Foodie! Hier deel ik samen met nog 19 andere diëtisten en wetenschappers mijn kennis over voeding met je. Wij gaan misleiding tegen, onderbouwen onze artikelen met de laatste stand van de wetenschap én wij maken de vertaalslag naar de praktijk.

Eet als een expert 2.0

Voor dit boek zochten uit wat er klopt en wat niet, zodat jij nooit meer hoeft te twijfelen. Met keuzehulpen die je in de supermarkt meteen gebruikt en 110 recepten. Geen dieet, geen verboden lijstjes, maar een genuanceerd wetenschappelijk verhaal. Hét basisboek over wat nu echt gezond is!

Jouw persoonlijke voedingsbuddy via WhatsApp

Atleet Buddy

Lees meer van I'm a Foodie

Blogs

  • Mijn ​Favorieten editie 4.0​ is uit | vezelrijke rijst van haver | volkoren pizzaboden | sambal zonder zout | kombucha zonder suiker | gemberstukjes in pot | Pompoenpuree uit blik | kant-en-klare curry zonder zout

  • Broodje Jaap: overnight oats | Broodje Jaap: de gezondste generatie ooit | Wat een lief bericht! ” Infographics gratis bij 20 boeken | Volgende week: symposium

  • Op welke plek staan we in de Bestseller60? 👀 (en een klein restje hardcovers)

Podcasts

  • Broodje Jaap!

    #253: Aspartaam en zoetstoffen: hoe zit het met de risico’s in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap! _gezondste generatie

    #252: De gezondste generatie ooit: hoe dan? in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap! _overnight oats

    #251: Overnight oats in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap!

    #250: Suikerbelasting: vanaf 2030 betalen voor zoet? in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!