Gezonde ontbijtjes voor elke dag door Marijke en Anne: Yoghurt-trifle met vers fruit en volkoren granola (3/7)

granola trifle
Toen ik (Marijke) Eet als een expert schreef in 2016 heb ik – geïnspireerd door onze eigen recepten –  mijn eigen ontbijt routine drastisch veranderd. Sinds die tijd heb ik een vast repertoire van een aantal gezond ontbijtjes waarmee mijn vriend en ik (en de kids eten inmiddels ook mee) gedurende de week varieer. Ze zijn lekker, makkelijk en bijna allemaal ook snel. En gezond natuurlijk! Ik ga ze allemaal met je delen en Foodie Anne Mebelder heeft ze prachtig op de foto gezet! Vandaag deel ik de yoghurt-trifle met vers fruit en volkoren granola met je. Je kunt natuurlijk gewoon yoghurt, vers fruit en je favoriete granola of muesli in een schaaltje doen. Dan ben je snel klaar. Als je wat meer tijd hebt kun je er ook een mini trifle van maken. Dat ziet er superfeestelijk uit.

De andere ontbijtjes scoren? Waar heb je trek in vandaag ? Een Mugcake?  Een havermout appeltaartje? Of misschien wel pannenkoeken?

Voor 1 persoon

Bereidingstijd: 10 minuten

Ingrediënten

  • 100 g fruit naar keuze, vers of uit de diepvries. Bijvoorbeeld aardbeien en abrikozen
  • 200 ml (plantaardige) yoghurt of kwark
  • 40 g 100% volkoren granola (bijvoorbeeld van I’m a Foodie)

Bereidingswijze

Schep de yoghurt, het fruit en de granola om en om in een mooi glaasje of potje en eindig met een laagje fruit

Voedingswaarde per eenpersoonsportie

322 kcal, 35,8 g koolhydraten, 14,6 g eiwit, 11,6 g vet waarvan 3 g verzadigd, 5,5 g vezels, 0,28 g zout

Allergenen: gerst, haver, tarwe (gluten), noten, melk (lactose)

I'm a Foodie: collectief over voeding & gezondheid

Welkom op I'm a Foodie! Hier deel ik samen met nog 19 andere diëtisten en wetenschappers mijn kennis over voeding met je. Wij gaan misleiding tegen, onderbouwen onze artikelen met de laatste stand van de wetenschap én wij maken de vertaalslag naar de praktijk.

Eet als een expert 2.0

Na 10 jaar komt binnenkort de lang-verwachte update van ons meest gekochte boek uit!

Kom naar het symposium van de lancering Eet als een Expert 2.0

Een inspirerende dag vol nieuwe inzichten, actuele wetenschap en praktische toepassingen.

Jouw persoonlijke voedingsbuddy via WhatsApp

Atleet Buddy

Lees meer van I'm a Foodie

Blogs

  • Recensie NEMO Kennislink | Suikerbelasting: vanaf 2030 betalen voor zoet?| Wat vinden jullie ervan? | Eet als een expert 2.0 in het wild | Last call voor symposium

  • Eerste recensie Eet als een expert 2.0 en nog 3 dagen om te bestellen | Voedingshack #3 van 20 | Gezondere school, betere rekenprestaties? | Vragenlijst allergische reacties Maastricht University |

  • Yes, het boek is er! | Deze chocospread is een blijvertje | Voedingshack #2 van 20: Ik wou dat meer mensen wisten…. |

  • Naar deze pizzabodem was ik jaren op zoek! | Voedingshack #1 van 20 van diëtist en voedingswetenschapper: Ik wou dat meer mensen wisten dat… | boeklancering

Podcasts

  • Broodje Jaap!

    #250: Suikerbelasting: vanaf 2030 betalen voor zoet? in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap!

    #249: Gezondere school, betere rekenprestaties? in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap! _alcohol

    #248: Nieuwe alcohol richtlijnen in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!

  • Broodje Jaap! _fastfood vrij

    #247: Fastfoodvrije woonwijk in Broodje Jaap! met prof. dr. ir. Jaap Seidell!