Koffie droogt uit of Als je koffie drinkt moet je daar ook water bij drinken
Recent onderzoek bewijst dat het niet zo is. Onderzoekers (o.a. Asker Jeukendrup & Sophie Killer >> zeker mensen om te volgen als je interesse hebt in voeding&sport @Sophie_Killer en @Jeukendrup) van de Universiteit van Birmingham, School of Sport and Exercise Sciences, UK, vergeleken het effect van (matige) koffieconsumptie met het effect van waterconsumptie op de vochtbalans. Zij concludeerden dat koffie drinken niet leidt tot uitdroging! Ik ben gerustgesteld want voor een cappu kun je mij wakker maken!
Hoe werd dat onderzoek gedaan?
Fase 1: 50 gezonde mannen, 4 dagen, 4 x 200 ml water óf koffie per dag.
10 dagen rust (washout periode)
Fase 2: 50 gezonde mannen, 4 dagen, 4 x 200 ml precies het omgekeerde drinken als in fase 1.
De deelnemers consumeerden een gestandaardiseerd dieet, dronken geen alcohol en deden niet aan sport tijdens de studieperiode.
Wat is er gemeten?
Vochtstatus en hydratiestatus werden gemeten m.b.v. lichaamsgewicht, bloed- en urineanalyse. De onderzoekers vonden geen verschillen in de totale hoeveelheid lichaamsvocht en ook niet in de bloed- en urineanalyses. Tevens werden geen verschillen gevonden in de hoeveelheid en de concentratie van de urine. Matige koffie consumptie telt dus gewoon mee bij de vochtinname!
Bronnen
- http://www.koffieengezondheid.nl/
- Killer S.C., Blannin A.K. and Jeukendrup A.E. (2014). No evidence of dehydration with moderate daily coffee intake: a counterbalanced cross-over study in a free-living population, PLOS ONE.
Kijk, dat is goed nieuws. Kunnen we met een gerust hart onze koffie blijven drinken:)
Ik schreef hier ook laatst een artikel over. Wat me hier meteen opvalt is dat het onderzoek dat je aanhaalt enkel onder mannen is gedaan. Mag je dan concluderen dat koffie niet uitdroogt? Of zou het voor vrouwen anders kunnen zijn?
Hai! Vrouwen zijn geexcudeerd ivm schommelingen in vochtbalans tgv menstruele cyclus. grtjs Marijke
Bedankt voor dit artikel, jaren lang gedacht dat koffie en alcohol slecht waren mbt uitdrogen, koffie valt dus wel mee 🙂 Toch kan het geen kwaad wat extra water te drinken 😉
Ik drink zelf maximaal een bak koffie per dag. Koffie heeft ook andere slechte en goede kanten. Slaapproblemen en mondbacteriën veel zware koffie drinkers stinken hard uit de mond. Lijkt me niet gezond.
Regelmatig afkicken of koffie gebruiken als extra zetje als het nodig is vind ik fijner.
Ik drink graag een bakje koffie. Wat is de reden dat ik altijd dorst krijg na het drinken van een bakje koffie? Na het lezen van bovenstaande zou dat niet zo moeten zijn.